«У лавах Об’єднаних Націй». Онлайн-виставка

До 75-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та Перемоги над нацизмом і фашизмом Музей презентує нову онлайн-виставку «У лавах Об’єднаних Націй». Основна мета – мовою музейної автентики репрезентувати світовій спільноті масштабне проблемно-подієве полотно й строкату життєписну палітру українського народу, що мав власний вагомий рахунок у перемозі над нацизмом і фашизмом. Виставка складається із семи розділів:

• Епілоги війни
  • Український рід
  • За вашу і нашу свободу
  • Спільним фронтом
  • Порятунок. Віра. Свобода
  • З руїн
  • Після епілогів

Хоча українці в тому історичному відтинку обирали різні політичні орієнтири та життєві стратегії, вони стали невід’ємною частиною міжнаціонального й міждержавного консенсусу. В різних одностроях поборювали нацизм у лавах Об’єднаних Націй, воювали на всіх без винятку фронтах, були учасниками всіх головних баталій Другої світової війни. Водночас на українських землях надважливим складником боротьби став масштабний збройний рух за національно-державну суб’єктність. Ця боротьба триває донині...

Унікальні експозити із фондозбірні Музею розповідають про події та українців, чиї імена має знати світ. Міністерством закордонних справ України виставка буде розміщення на електронних ресурсах дипломатичних представництв за кордоном. Знайомлячись з її матеріалами, іноземці вкотре відкриють для себе Україну, дізнаються про мужність та силу духу нашого народу, позаяк світ досить мало знає про нас – українців.

Сподіваємось, проект стане актуальним та викличе жвавий інтерес.

Онлайн-презентація

Відеопрезентація