Не вірте фейкам і маніпулятивним технологіям

Учора KyivPride розповсюдив відео веселкового прапора на мечі скульптури «Батьківщина-мати». Очевидно, метою цього перформансу було привернути до себе увагу. Проте в який спосіб? Чи відомо активістам KyivPride, що скульптура «Батьківщина-мати» – це МУЗЕЙ, який розповідає про Україну в ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ. Що тут розгорнута експозиція про сучасну війну – «УКРАЇНСЬКИЙ СХІД»? Припускаємо, що ні, бо складно уявити свідоме використання місця пам’яті про найтрагічніші сторінки вітчизняної історії з такою метою. Звісно, якщо це не навмисна чи «замовна» провокація?!

Упродовж багатьох років колектив Музею захищає Меморіал від політичних і громадських акцій, розважальних і рекламних заходів, оскільки вважаємо за необхідне берегти комеморативний і пам’яттєвий простір. Звичайно, жодного запиту від організаторів KyivPride щодо своїх намірів Музей не отримував, ніяких дозволів не надавав, акції не підтримував. Проте ми не можемо протистояти сучасним технологіям. Завдяки їм дуже легко створюються та розповсюджуються фейки. Прикро, що вітчизняні ЗМІ їх досі не розпізнають…

Ми закликаємо ставитися до місць пам’яті з повагою, інакше у нас не буде ні Пам’яті, ні Історії, а зрештою, й Країни!

Команда Національного музею історії України у Другій світовій війні