Музейний челендж

Під час підготовки експозиційного рішення виставки «Вільні», яка зосереджує увагу на сучасних українських політв’язнях Кремля, у кураторів проєкту повсякчас виникало запитання: що ж таке свобода для кожної людини?

Так з’явився музейний челендж у соціальних мережах «СВОБОДА ДЛЯ МЕНЕ – ЦЕ…». У ньому взяли участь до 100 учасників. Першими на поставлене запитання дали відповідь герої виставки. Їхні відповіді показали, що, попри тортури, незаконні арешти та перебування в російських тюрмах, вони зуміли вберегти в собі внутрішнє відчуття свободи.

«Свобода – це боротьба проти окупантів»

Анастасія Мухіна, 669 днів неволі.

«Свобода – це право на думку, яке не можуть відняти, навіть коли забрано все»

Станіслав Асєєв, 962 дні неволі.

«Свобода – це небо, вітерець свіжого повітря... Свобода – це свобода слова та думок»

Олена Сорокіна, 426 днів неволі.

«Свобода – це простір життя, в якому можливо реалізувати творчі енергії, що дають розвиток»

Микола Карпюк, 2001 день неволі.

«Свобода – це життя, немає свободи – немає життя»

Євген Панов, 1126 днів неволі.

«Свобода – це повний бак бензину»

Олег Сенцов, 1946 днів неволі.

«Свобода – це можливість знайти вихід із безвиході»

Олексій Сизонович, 1107 днів неволі.

«Свобода – це можливість вільно пересуватися і вільно робити свій вибір»

Богдан Пантюшенко, 1794 дні неволі.

«Свобода – це ковток чистого свіжого повітря на повні груди»

Едем Бекіров, 270 днів неволі.

«Життя має сенс, коли є свобода вибору, дії, думки і слова»

Роман Сущенко, 1070 днів неволі.

«Свобода – це здатність прожити земне життя, вдихаючи і видихаючи незайману правду»

Володимир Балух, 1004 дні неволі.

«Свобода – це до останнього залишатися вірним у своїх поглядах»

Олександр Кольченко, 1942 дні неволі.

До челенджу долучилися ветерани війни на Сході України, волонтери, воєнні журналісти, колеги із Національного музею Тараса Шевченка, Музею історичних коштовностей України, Бердянського художнього музею та ін., студенти та всі небайдужі.

Відповіді на поставлене питання були як масштабними, які зачіпають світоустрій, так і конкретними, які стосуються лише внутрішнього єства людини. Проте для більшості свобода – це можливість вибору, вільного самовираження й… відповідальність.

Більше дізнатися можна з відео, зробленого за мотивами соціального челленджу. У його основі – музейний анімаційний промо-ролик виставки «ВІЛЬНІ» (частина 1) та коментарі з мережі Фейсбук, Інстаграм, Твіттер, електронної пошти музею.

Долучайтеся і ви до нашого челенджду, напишіть, що для вас – СВОБОДА.

Мету потрібно добре усвідомлювати, щоб мати сили до неї йти та за неї боротися!

Чекаємо ваших коментарів: на фейсбук та інстаграм