Наповнюємо пошуковий портал

У музеї не припиняються дослідження, систематизація та оцифрування колекції матеріалів про втрати військовослужбовців – уродженців України, призваних до лав Червоної армії в 1939–1945 рр. Це сповіщення про загибель, списки зниклих безвісти, листи з фронту, документи загиблих військовослужбовців, переписка з розшуку тощо.

Пошуковий портал поповнився 22 234 персональними записами про полеглих, 32 658 сканографіями оригінальних документів воєнного часу з обліку загиблих та 1371 сторінкою Книг Пам’яті України Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Наразі завершено опрацювання 356 справ із установ Міністерства оборони України, зібраних в Івано-Франківській області.

Станіславська (від 1962 р. – Івано-Франківська) область була утворена 4 грудня 1939 р. Упродовж Другої світової війни територією Івано-Франківщини прокотилося кілька хвиль мобілізації: у 1939–1941 рр. та 1944–1945 рр. – до Червоної армії, а також у 1944–1945 рр. – до Війська Польського.

Крім того, ми оприлюднюємо матеріали шести справ, зібраних сімома радянськими військкоматами Закарпатської області. Офіційно ці землі були включені до УРСР 22 січня 1946 р. Проте вже в жовтні – грудні 1944 р. та січні – березні 1945 р. військовослужбовцями Червоної армії стало понад 20 тис. жителів краю. Паралельно з прийомом добровольців у Червону армію проводилася мобілізація громадян Закарпаття до 1-го Чехословацького армійського корпусу.

Зараз пошуковий портал містить 416 800 записів про загиблих військовослужбовців та 506 610 документів періоду Другої світової війни по Київській, Житомирській, Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Ми відкриті для доповнення електронного ресурсу фотографіями з родин полеглих або уточнювальними документами про персональні відомості загиблих родичів. Музей також працює над збором документальних відомостей про українців або уродженців України, які загинули в лавах різних армій – учасниць Другої світової війни, борців антинацистських рухів Опору, українського визвольного руху тощо. Просимо передавати ці матеріали до музею або повідомляти про них – poshuk@warmuseum.kyiv.ua.