Нові документи Львівської та Чернівецької областей

Ми завершили роботу із 302 справами, зібраними по 77 військкоматах Львівської області, та 134 справами, зібраними по 14 військкоматах Чернівецької області, які працювали з 1941 до 1947 р.

Із початком Другої світової війни велика кількість уродженців Львівщини були мобілізовані в польську армію (до вересня 1939 р.). У результаті так званого визвольного походу Червоної армії терени Львівщини були приєднані до Радянського Союзу.

Під час Другої світової війни територією Львівщини прокотилося кілька хвиль мобілізації до Червоної армії – в 1939–1941 та 1944–1945 рр.

Наразі на пошуковому порталі по Львівській області викладено 33 094 персональні записи полеглих на фронтах, 36 573 сканографії документів та 1141 сторінку Книг Пам’яті України Львівської області.

До новоутвореної в 1940 р. Чернівецької області увійшли Північна Буковина і колишній Хотинський повіт Бессарабії.

Перший призов до Червоної армії було проведено у травні 1941 р. (юнаків і чоловіків 1919–1922 р. н.). Із початком німецько-радянської війни проведено мобілізацію чоловіків 1905–1918 р. н.

Після вигнання гітлерівських і румунських окупантів, у квітні – червні 1944 р., відбулася мобілізація до Червоної армії десятків тисяч громадян Чернівецької області. Нині пошуковий портал поповнився 15 441 персональним записом, 19 214 сканографіями документів та 754 cторінками Книг Пам’яті України Чернівецької області.

Нагадуємо, що ми відкриті для доповнення оприлюднених баз матеріалами з родин полеглих або уточнюючими документами. Музей також працює над збором документальних відомостей про українців або уродженців України, які загинули в лавах різних армій – учасниць Другої світової війни, борців антинацистських рухів Опору, українського визвольного руху тощо. Просимо передати ці матеріали до Музею або повідомити про них на e-mail: poshuk@warmuseum.kyiv.ua.