Нагорода директора

Вітаємо генерального директора Юрія Савчука з відзначенням іноземною музейною нагородою. Золоту медаль «За заслуги» Шведського національного музею військової історії вручила його генеральна директорка Гелен Ронлунд. Це стало неочікуваним моментом під час презентації міжнародної музейної виставки «За волю України!» у Музеї війни ім. Вітаутаса Великого в м. Каунас (Литва). Це висока оцінка 20-річної співпраці між Швецією та Україною в музейній царині. Юрій Савчук розпочав її вивченням музейних колекцій у м. Стокгольм. У скарбницях Шведського національного музею військової історії зберігаються унікальні українські реліквії. Багаторічні дослідження увінчалися новими відкриттями й дали змогу втілити численні спільні виставкові проєкти в Україні та США.

Плідна співпраця триває. Шведський музей-партнер на своїх площах презентує проєкти про російсько-українську війну, створені Музеєм війни в м. Київ. Щиро дякуємо колегам за ініціативу, реалізацію проєктів. Високо цінуємо всебічну підтримку Швеції, Шведського національного музею військової історії та особисто пані Гелен Ронлунд. Така музейна дипломатія є надважливою у справі поширення правди про війну в Україні, утвердженні міжнародного партнерства та відстоюванні цінностей вільного світу.