Мультиліки від війни. Для вчителів

Сьогодні вчителі відзначають професійне свято. Вітаємо і щиро дякуємо!

Цьогоріч жорстока російська агресія змусила сотні тисяч дітей та вчителів розпочати навчальний рік поза межами рідної школи, рідного міста, рідної України. Через бомбардування та обстріли збройними силами росії пошкоджено 2562 заклади освіти, з них 295 зруйновано повністю. Незважаючи ні на що, освітній фронт продовжує працювати завдяки неймовірній силі українських педагогів, які навчають дітей в складних воєнних умовах.

Команда Музею із радістю сприйняла новину про нагородження національною премією Global Teacher Prize Ukraine виховательку Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Наталію Песоцьку. Це й наша музейна героїня.

У березні, коли російські війська нещадно бомбили м. Чернігів, історія порятунку дітлахів з притулку вразила всю країну. Педагогічний колектив Центру опікується дітьми з непростими долями вже багато років, вихователі знають страждання, через які їм доводилося проходити в минулому. Разом із 30 вихованцями вони провели в підвалі притулку 17 днів пекельних бомбардувань, ховалися від російських ракет за стінами храму. Саме пані Наталія, не маючи жодної гарантії на безпеку, взяла на себе відповідальність за життя дітей і разом з ними евакуювалась до Івано-Франківщини.

Її історія нагадує події Другої світової війни, коли черкащанка Олександра Шулежко врятувала від гітлерівців 102 дитини з притулку, серед яких було 25 євреїв, а киянка Ніна Гудкова – близько 60 сиріт, 12 з яких євреї. Нині жорстокі реалії відкривають нам сучасних Праведників, які є  прикладом людяності і гуманізму, тих цінностей, яких прагне Україна сьогодні.

Наталія Песоцька. Відеоісторія

Спогади про окупацію: Наталія Песоцька. Марафон історій

Врятовяні діти відгукнулись на прохання Музею й відтворили у малюнках все пережите в підвалах розбомбленого м. Чернігів, побачене з вікон автобусів під час евакуації, свої мрії та своє бачення війни. Оригінали малюнків тепер зберігаються у музейній скарбниці. На них не можна дивитися без сліз. Але дитинство має лишатися дитинством – радісним і безтурботним часом пізнання світу. Тож ми, музейники, на своєму фронті вирішили за допомогою анімації повернути радість у їхні малюнки, зробити так, щоб мрії маленьких українців здійснились і жодне зло не мало шансу відібрати дитячу усмішку.

Наприкінці вересня команда Музею спільно з інформаційним партнером телеканалом «Рада» подарувала дітям «МультиЛіки від війни». У с. Ясень на Івано-Франківщині, в  санаторії, що став тимчасовим домом для вихованців Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, музейники презентували анімаційну версію мультика за мотивами їхніх художніх витворів. Ми здолали понад шість сотень кілометрів, щоб подарувати маленьким українцям щасливі емоції.

Сьогодні даруємо усім вчителям «МультиЛіки від війни». Світлі дитячі мрії з малюнків невдовзі обов’язково здійсняться!

МультиЛіки від війни

МультиЛіки від війни. Телевізійний сюжет