Юрій Шухевич. In Memoriam
/

22 листопада 2022 р. на 90-му році життя пішов у вічність син Героя України, Головного командира Української повстанської армії Романа Шухевича – Герой України Юрій Шухевич, відомий український політичний діяч, який провів 41 рік у радянських таборах та на засланні, активний дисидент, член Української Гельсінської групи, депутат Верховної Ради VIII скликання, ініціатор «Закону про правовий статус та вшанування пам’яті борців за Незалежність України у ХХ столітті», ухваленого у 2015 р.

Пройшовши неймовірні життєві випробування, він зберіг свій рідкісний талант відчувати людей серцем і душею, в чому мали добру нагоду пересвідчитися і співробітники Музею під час зустрічі у 2008 р. Уже тоді Юрій Шухевич висловив своє щире переконання, що наш Меморіальний комплекс – на шляху до кардинальних змін. Символічним став пам’ятний напис Героя на двотомній збірці документів радянських таємних архівів до 100-річчя його батька Романа Шухевича: «Дар Музею II-ї Світової війни…». То було прозірливе передбачення факту присвоєння Музеєві його нинішньої назви у 2015 р.