Історичне відео
Музейні свідчення
Голод 1946-1947

OST. Вивезення

OST. Робота

OST. Ставлення

OST. Повернення

Аушвіц. Петро Гайко

Аушвіц. Віра Лєбєдєва

Бабин Яр

Календар подій
#Кохання vs Війна

У День усіх закоханих хочемо нагадати, як багато для людей значить це почуття. Кохання – потужний мотиватор для самовдосконалення заради своєї половинки. Воїни, які нині боронять нашу землю на Сході України, отримують величезну підтримку від коханих, які хоч і не фізично на передовій, проте думками там.

Зворушливим листом із фондів Музею старшому сержанту Національної гвардії України Андрію Кобзарю від дружини ми раді з вами поділитися.

Нехай ваше життя буде сповнене Коханням!

Їхнє Різдво

Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай 2021 стане роком нових сил та ідей, можливостей і перспектив, успіхів та перемог. Найзаповітніші мрії та щирі сподівання обов’язково здійсняться! Міцного здоров’я, яскравих емоцій, любові та очікуваного миру! Різдво не знає кордонів і обмежень. Навіть у роки Другої світової війни його чекали в окопах по різні боки фронту, на чужині, в таборах та евакуації. Про це писали в різдвяних посланнях найдорожчим людям. Усі сподівалися на Диво…

Подарунок від команди музею – частинка минулого, сподівання Їхнього Різдва.

Говорю з 1941-го

Щороку 22 червня музей промовляє голосами минулого: у залах лунають листи 1941-го. Вони були вивезені нацистами до м. Відень під час окупації м. Кам’янець-Подільський. Лише у 2010 р. раніше не прочитані фронтові трикутнички повернулися до України. Справжнім викликом для музейників став пошук адресатів. Нині знайдено вже 670 родин.

Унікальні артефакти мають величезний інформативний, емоційний та гуманітарний потенціал. Це колективний голос свідків, які розповідають про перші тижні війни. Ми не зраджуємо щорічній традиції, тож у карантин презентуємо онлайн частину листів 1941 р. та фото відвідувачів цього дня 2019 р.

Пам’ять про жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Він започаткований на спомин про звільнення 27 січня 1945р. радянськими військами в’язнів нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау (м. Освенцим, Польща). У музеї відбулися пам’ятні заходи. В основі тематичного відеоролика – малюнки Зіновія Толкачова та фотографії з фондозбірні музею.

Остарбайтери

18 січня 2017р. відзначено 75-ту річницю від початку вивезення населення України на примусові роботи до Німеччини. 18 січня 1942р. з Харкова до Кельна вирушив перший ешелон із 1117 робітниками. Усього з України вивезли близько 2,4 млн остарбайтерів (східних робітників). В основі тематичного відеоролика – матеріали з фондозбірні музею.

Пишемо історію

Наукові співробітники музею спільно з «Мультимедійною платформою іномовлення України “UA|TV” » реалізовують телевізійний проект «Пишемо історію», присвячений маловідомим та дискусійним питанням історії України у Другій світовій війні. Програми транслюються у різних країнах багатьма мовами світу. Відео за участі музейників можна переглянути тут.

Митрополит Андрей Шептицький
Карпатський рейд Ковпака: правда і міфи
Повітряні аси Другої світової
Правда про ленд-ліз
Рух спротиву в Україні в 1941-1945
Пишем историю. Черная пехота
Звільнення Києва
Плакатна війна
«Звіробій» Котін
Українська греко-католицька церква. Час випробувань | Пишемо історію
Святитель Лука Войно-Ясенецький | Пишемо історію
Ніл Хасевич: відомій і невідомий | Пишемо історію
Діти і війна | Пишемо історію
Битва за Дніпро | Пишемо історію
«Живі мрії»

«Живі мрії» – проєкт телеканалу «Еспресо», реалізований за сприяння Українського культурного фонду. Цикл документальних фільмів про учасників російсько-української війни та героїв виставки «Український Схід». Шість історій воїнів, які віддали свої життя за Україну.