© 2025 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс.
Виставки / Діючі

For Freedom

28 лютого 2025

Широкомасштабне вторгнення росії на територію України стало найбільшим викликом для світової демократії у ХХІ столітті. Український народ вкотре змушений зі зброєю в руках відстоювати власну Незалежність, право на самовизначення та майбутнє, яке можемо для себе обирати лише ми самі.

24 лютого 2022 року десятки країн засвідчили відданість найважливішій цінності — Свободі, продемонструвавши активну підтримку України у війні з росією. А вже 27 лютого Президент України Володимир Зеленський звернувся до іноземних громадян із закликом захистити світову безпеку, долучившись до Сил територіальної оборони Збройних сил України. Відтоді щодня до українського війська долучаються добровольці з усього світу. Пліч-о-пліч з українцями вони відстоюють Незалежність України та Свободу світу.

«FOR FREEDOM» — спільний проєкт Музею війни та Фундації Ромулуса Т. Везермана. Це присвята всім іноземним захисникам України. Кожному, хто ухвалив рішення стати частиною українського спротиву глобальній загрозі. Виставка розкриває масштаб міжнародної підтримки нашої країни: від збройної та гуманітарної допомоги до персонального вибору іноземного громадянина долучитися до українського війська.

Це виставка про Свободу. Про те, що спонукає залишити домівку та рідних за тисячі кілометрів від лінії бойового зіткнення, щоби захищати землю та народ, які ще донедавна здавалися незнайомими. Це виставка про тих, для кого українці стали братами й друзями, а Україна — домом та полем найважливішої битви. Про тих, хто віддає життя заради спільної Свободи.

Історії іноземних захисників, представлені в експозиції, через епізоди довоєнного життя й героїзм у виконанні бойових завдань, знайомитимуть відвідувачів з тими, хто стоїть поруч з українцями у боротьбі з ворогом. Ми вдячні всім іноземним захисникам України і високо цінуємо їхній внесок у нашу Перемогу.

Команда Музею

Куратори — Юрій Горпинич, Марина Богуш

Архітектор — Анна Войтович

Дизайнер — Людмила Нікорич

Художник — Антон Логов

Тексти та медіа — Олександра Підсуха, Даниїл Пінько, Дмитро Гайнетдінов, Катерина Мякушко, Поліна Мякушко, Роман Пупенко

Фондова робота та реставрація — Оксана Янковенко, Ярослава Пасічко, Анна Домашен, Тетяна Погоріла, Ірина Руденко, Юлія Пєнзіна, Тетяна Яворська, Владислав Філоненко

Комунікації — Людмила Мельник, Анна Зурова, Анастасія Євглевська

Технічне забезпечення Олег Кучерявий, Олексій Іщенко, Ян Дененфельд, Олег Олефіренко, Тарас Палій, Вікторія Радзієвська, Микола Дармостук, Олександр Селецький, Ростислав Дуденко, Сергій Білогуб, Костянтин Перебийніс, Степан Карась, Михайло Нагорний, Валерій Боровик, Дмитро Попович, Анатолій Біценко, Петро Кириченко, Сергій Задіраєнков, Аліса Прилуцька, Марія Голоскок, Олександр Сливчак, Василь Ярмолюк, Ірина Дворська, Наталія Леваднюк, Світлана Тетюра, Галина Ексарова, Тетяна Сидоренко, Людмила Задорожна, Лариса Грицишина, Ірина Корнелюк, Андрій Загребельний

Команда Фонду

Ідея та управління — Меган Моббс

Менеджмент — Лорен Гійом, Марія Саморєзова

Робота з колекцією — Марія Саморєзова, Лана Роджерс, Дон Тім, Лорен Гійом

Закупівлі та координація подій — Ірина Хорошаєва

Комунікації — Олександра Батій, Катерина Хелемендик

Особлива подяка донорам та засновникам — Ендрю Дункану та Елізабет Везерман

Експонати надали Понад 40 іноземних захисників та 100 родин загиблих воїнів