25 червня в Музеї війни відбулася зустріч із ветераном російсько-української війни, командиром роти 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних Сил України імені кошового отамана Костя Гордієнка Вадимом Шипуліним.
Вадим народився в м. Тбілісі (Грузія). У дитинстві переїхав із сім’єю до України. Закінчив Олександрівську загальноосвітню школу в Каланчацькому районі Херсонської області. Вищу освіту здобув у Херсонському державному аграрно-економічному університеті.
У 2015–2016 рр. проходив службу в силах АТО/ООС, брав участь у боях за м. Бахмут, Часів Яр і Краматорськ. Після короткої перерви продовжив військову службу в ЗСУ за контрактом до 2023 р. Під час бойових дій на Луганщині та Херсонщині тричі зазнав поранень. Нагороджений орденом «За мужність» ІІ і ІІІ ступенів. «Вадим Шипулін – людина честі й сили, завдяки таким, як він, Україна може жити, працювати і творити», – наголосив керівник науково-дослідного відділу Другої світової війни Олександр Білоус.
Вадим звільнився з військової служби за станом здоров’я у званні молодшого лейтенанта. Відтоді активно займається громадською діяльністю: є головою Військово-безпекової профспілки України в Одеській області, заступником голови правління ГО «Безбар’єрні», заступником директора КУ «Муніципальна варта».
Вадим Шипулін приділив особливу увагу темі безбар’єрності й інклюзії в нашому соціумі. Він наголосив: «Українське суспільство має бути готовим до того, що з війни повернеться велика кількість військовослужбовців із тяжкими пораненнями, і потрібно вміти взаємодіяти з такими героями. Не ветерани мають інтегруватися, а суспільство має адаптуватися до ветеранів».
До відвертої розмови долучились учасники заходу. Одна з гостей поцікавилася, яку роль відіграють вітчизняні музеї в програмах реінтеграції учасників російсько-української війни. Відповідаючи на запитання, Вадим Шипулін відзначив важливу місію Музею війни в організації культурних заходів для ветеранів.
Гість передав Музею особливі артефакти: камінь з руною (оберіг), створений для нього побратимом, та зимову куртку, в яку він був одягнений під час оборони Бахмута.
Музей війни щиро вдячний Вадимові Шипуліну за зустріч і вагомий внесок у боротьбу нашого народу проти російських окупантів.