До 80-річчя закінчення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом Музей війни провів презентацію виставкового проєкту «Наша Перемога» із запаленням чаші «Вогонь Слави».
Відкривав пам’ятний захід міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький. Промовець наголосив на тому, як важливо в цей непростий час боротися за правду: «Покоління учасників Другої світової війни відходить, але втрата живих спогадів не має стати можливістю заповнити прогалини неправдою, як це нині намагається зробити росія. Це великий професійний і етичний виклик для істориків, музейників, митців, письменників, науковців в Україні та Європі – зберегти правдиву пам’ять і відчуття спільної відповідальності за мир».
Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки України, підкреслив: «Українці сотні років виборювали право розмовляти рідною мовою, жити у своїй державі, вивчати власну історію. І нині ми маємо всі ці можливості та вшановуємо внесок українців у світову історію».
Присутніх надихнула промова Дімітріса Сотіропулоса, голови Ради Правління та Бюро Обсерваторії з викладання історії в Європі Ради Європи. «Ми, європейці, – зазначив він, – мали ілюзію, що війни в Європі більше ніколи не буде, але, на жаль, війна почалася знову й ми зіткнулися з реальністю. Нині ми всі маємо усвідомити, що російсько-українська війна є і нашою, а українці воюють за всіх нас. Для мене честь у цей день бути разом з вами».
«У цій банерній виставці представлені цифри, статистика, факти... За кожним словом стоять сотні досліджень, розвідок та наукових праць», – наголосив завідувач відділу Інституту історії України НАН України Олександр Лисенко.
Підсумовуючи сказане, генеральний директор Музею війни Юрій Савчук наголосив, що мета заходу – вшанувати пам’ять українців, жертв найбільшого збройного конфлікту в історії людства: «Виставка "Наша Перемога" представляє український погляд на події Другої світової війни. Він формується зараз, коли українці знову зі зброєю в руках відстоюють свою свободу. Висвітлювати українську історію, наш внесок у перемогу – це обов’язок Музею перед суспільством і – найголовніше – нашими Захисниками».
Кульмінацією заходу стало запалення чаші «Вогонь Слави». Її не використовували кілька років, і знову полум’я запалало в ній на 80-ту річницю перемоги над нацизмом, символізуючи нашу пошану до всіх українців, які боролись і продовжують боротьбу.