© 2025 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс.
Новина

Майстерня для людей віком 60+

Заходи / 23 липня 2025

Програму «Мудрість проти маніпуляцій» для людей віком 60+ розробив Український інститут медіа та комунікації (УІМК) за підтримки DW Akademie на основі масштабного дослідження потреб такої вікової групи.

Ця Майстерня – освітня ініціатива для людей старшого віку, які через війну втратили дім. Вона спрямована на відновлення психологічної стійкості, розвиток навичок орієнтації в інформаційному просторі, розпізнавання неправдивих новин, а також підвищення цифрової грамотності. Навчання є експериментальним, адже досі ніхто не застосовував настільки комплексний підхід до медіаграмотності для цієї вікової категорії.

Для реалізації зазначеного амбітного і безперечно важливого проєкту УІМК у 2024 р. підготував команду з 17 тренерів для роботи з аудиторією 60+. Це досвідчені фахівці з різних регіонів України: Івано-Франківщини, Тернопільщини, Львівщини, Запоріжжя, Київщини та Хмельниччини.

Однією із сертифікованих тренерок є наукова співробітниця нашого Музею Інна Єрмакова. Для групи людей старшого віку музейниця організувала заняття з двох частин:

  • Коротка екскурсія, під час якої екскурсовод Ігор Бучма ознайомив учасників Майстерні з виставкою «Капсула часу» та розповів про ключові події в історії України часів Другої світової війни.
  • Практикум, на якому під керівництвом Інни Єрмакової гості здобували навички аргументованого спростування радянських пропагандистських наративів про Другу світову війну, які росія й досі активно поширює.

Учасники активно працювали над завданнями, вивчали документи й свідчення, ставили запитання та ділилися історіями своїх батьків – жертв як нацистських злочинів, так і репресій радянської влади. Особливо зворушливим було те, як гості ділилися власними родинними історіями – це саме ті люди, які зберігають пам’ять про Другу світову війну не з книжок, а з родинних оповідей.

Виконавча директорка ГО УІМК Діана Дуцик наголосила: «Наша організація дуже вдячна Музею за те, що він погодився на такий експеримент – навчання просто в експозиції. Я побачила, що це справді мало великий вплив на наших "студентів"».