
Війна за Україну: ХХ–ХХІ ст.
Збірник містить наукові статті, виголошені у формі доповідей учасниками науково-практичної конференції «Війна за Україну: ХХ–ХХІ ст.». Видання буде корисним для науковців, дослідників, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться історією боротьби за незалежність України у ХХ–ХХІ ст.
Рік: 2024, Сторінок: 162

Віталій ГАРДТ. 24 години війни
Лейтенант Віталій Гардт – офіцер із тактичної медицини спецпідрозділу «Омега» Національної гвардії України, учасник російсько-української війни. У спогадах «24 години війни» він зафіксував свої роздуми й події одного дня боїв, 2 червня 2022 р., на території Сєверодонецького авторемонтного заводу.
Рік: 2023, Сторінок: 74

Українські остарбайтери
Анотація: У науково-документальному виданні опубліковано егоджерела українських остарбайтерів періоду Другої світової війни: щоденникові записи Євдокії Пахар та Антоніни Улановської, епістолу-заповіт Віри Третяк. До уваги читача також історії життя колишніх примусових робітників, написані/розказані через десятиліття.
Рік: 2023, Сторінок: 496

Повстанські колекції
Науково-документальне видання містить 19 інтерв’ю та спогадів колишніх учасників українського визвольного руху – унікальний і надзвичайно цінний джерельний корпус егоматеріалів, зафондований у Національному музеї історії України у Другій світовій війні за результатами наукових експедицій.
Рік: 2021, Сторінок: 264

Друга світова. Родинна пам’ять
Видання є одним із результатів реалізації великого музейного проєкту «Родинна пам’ять про війну». Праця містить родинні історії – емоційні свідчення активних учасників і сучасників Другої світової війни та осмислені рефлексії їхніх нащадків.
Рік: 2021, Сторінок: 266

Пам’ятаймо
Видання, підготовлене спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту. Містить найкращі учнівські творчі роботи з історії Другої світової війни, історії Голокосту на теренах України. У ньому вміщено тексти переможців Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського.
Рік: 2020, Сторінок: 155

Вирване коріння
У виданні комплексно розкривається історія депортаційних акцій радянського тоталітарного режиму на українських теренах упродовж 1940–1950-х рр. Хід переселенських процесів, долі їхніх учасників та жертв подані крізь призму оригінальних его-джерел із фондів Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Рік: 2020, Сторінок: 264

Концтабір Аушвіц – український вимір
Видання сфокусоване на долях мешканців України, для яких найважчим випробуванням війни стало ув’язнення у концтаборі Аушвіц.Історія зловісного табору та його бранців подана через призму оригінальних его-джерел з фондів Національного музею історії України в Другій світовій війні.
Рік: 2019, Сторінок: 324