Тематичні екскурсії
Тематичні екскурсії для старшокласників розроблені відповідно до шкільної програми. У них міститься розповідь про основні події Другої світової війни в історії України та детальніше акцентується увага на конкретних темах.
Тематичні екскурсії проводяться в залах музею. Тривалість – 1 година. Кількість учасників: від 5 до 30 осіб. Вартість – 30 грн з особи. Замовити екскурсію за вашим вибором можна на будь-який зручний для Вас день і час по телефону (044) 285-94-52 або скориставшись електронною формою.
Україна в 1939р. – першій половині 1941р.
Розкриваються проблеми місця України в міжнародній політиці напередодні Другої світової війни, питання радянсько-німецьких договорів 1939р., початку світового зіткнення, вступу Червоної армії на територію Західної України, її «визвольного походу» в Бессарабію й Північну Буковину, радянізації нових територій.
замовити
Початок німецько-радянської війни
Розкриваються проблеми мобілізаційних заходів, евакуації, відступу Червоної армії та військових подій 1941 – 1942рр. на німецько-радянському фронті. Розповідь про проголошення Акта відновлення Української держави 30 червня 1941р.
замовити
Нацистський «новий порядок»
Розкриваються проблеми винищення населення під час окупації за планом «Ost», українського Голокосту, терору голодом у містах, а також спалених сіл та економічного пограбування України. Розповідь про долі остарбайтерів, військовополонених, колаборацію та життя під час окупації.
замовити
Рух Опору та його течії
Розкриваються проблеми розгортання радянського партизанського руху, діяльності ОУН та УПА, трагедії Волині. Розповідь про участь українців у рухах Опору на території європейських держав.
замовити
Визволення України
Розкриваються проблеми боїв на Лівобережжі, визволення Києва, Правобережної та Південної України, завершення вигнання окупантів із Західної України. Розповідь про примусове виселення з Криму в східні райони СРСР татар, греків, вірмен.
замовити
Завершення Другої світової війни. Ціна перемоги
Розкриваються проблеми протистояння між вояками УПА та радянськими карними органами на теренах Західної України, завершення війни в Європі, участі українців у війні з Японією, героїзму українського народу, ціни перемоги.
замовити
Інтерактивні екскурсії
Інтерактивні екскурсії проводяться в залах музею. Тривалість – 1,5 години. Кількість учасників: від 5 до 15 осіб. Вартість – 30 грн з особи. Замовити екскурсію за вашим вибором можна на будь-який зручний день і час по телефону (044) 285-94-52 або скориставшись електронною формою.
Дорогами війни. Гра-квест
«Quest» у перекладі з англійської – інтерактивна гра, що потребує розумових зусиль. У нашій грі двом командам, що змагатимуться між собою, необхідно буде прочитати фразу, сховану в таблиці запитань. «Ключі» для відповідей – у залах експозиції. Аби їх відшукати, доведеться ретельно вивчити представлені експонати, фото та уважно прочитати історичні тексти. Подарунок переможцям — чудовий краєвид Києва, що відкривається з оглядового майданчика музею (36 м).
замовити
Військово-історичний турнір
Інтелектуальна битва, під час якої командам-учасницям пропонується комплекс цікавих та інтерактивних завдань. Реконструювати військову уніформу, впізнати портрети відомих історичних діячів, розподілити між країнами їхні нагороди – лише деякі з конкурсних запитань. Подарунок переможцям – чудовий краєвид Києва, що відкривається з оглядового майданчика музею (36 м).
замовити
Музейні уроки
Музейні уроки проводяться в залах музею або в музейній вітальні. Тривалість – 45 хвилин. Кількість учасників: від 10 до 30 осіб. Безкоштовно (за наявності вхідного квитка). Замовити урок за вашим вибором можна на будь-який зручний день і час по телефону (044) 285-94-52 або скориставшись електронною формою.

Уроки української ідентичності:

«Кирило Осьмак: автопортрет у листах на тлі Владімирського централу»
Розповідь про діяча національно-визвольного руху, президента Української головної визвольної ради Кирила Осьмака.
замовити
«Воюю силою мистецтва»
Розповідь про митця, учасника національно-визвольного руху Ніла Хасевича.
замовити
«Президент Карпатської України»
Розповідь про Героя України Августина Волошина.
замовити
«Літописець воєнної епохи»
Роздуми про історичну долю української нації за рядками фронтового щоденника Олександра Довженка періоду Другої світової війни.
замовити

Урок толерантності

«Акварелі: палітра людських страждань»
Активізувавши кмітливість та логічне мислення, учасники проведуть історичне розслідування етнічних злочинів, скоєних під час нацистського панування в Європі, й розгадають таїну «Акварелей».
замовити
Вашу заявку відправлено.