Розклад і ціни
Виставковий центр Музею.
Виставка про російсько-українську війну «Україна – розп’яття»

Уперше у світовій музейній практиці створено стаціонарну експозицію про війну в реальному часі й під час війни, яка триває. За допомогою оригінальних предметів і фото презентовано страшні реалії повномасштабної російської агресії.

Вхідна плата: дорослі – 50 грн, студенти та учні закладів освіти України – 30 грн.

Вартість екскурсії: 150 грн для дорослих, 100 грн – для студентів та учнів закладів освіти України, 300 грн – іноземною мовою.

За попереднім записом за телефоном (044) 285-88-62 чи електронною формою


Графік роботи:

Вт-Нд – від 10:00 до 18:00

Каса відкрита до 17:45

Пн – вихідний

Виставковий центр Музею. Виставка «Захисники»

Проєкт «Захисники» у Виставковому центрі Музею – про мужніх, відважних, сталевих, стійких, сильних, героїчних, красивих. Промовисті фото українських воїнів, які вже понад рік чинять упертий опір тотальному злу, боронять рідну землю й стоять на сторожі безпеки Європи та світу.

Виставка створена до річниці повномасштабного вторгнення росії на територію України. Світлини зроблено під час музейної експедиції, яка відбулась у липні 2022 р. за підтримки Генерального штабу Збройних сил України й особистого сприяння Головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного. Генеральний директор Музею Юрій Савчук та музейний фотограф, волонтер зі Швеції, Анджей Маркевич здійснили поїздку в місця дислокації військових частин.

Найвищої якості друк світлин виконаний безкоштовно найкращою у Швеції та Європі фотолабораторією Crimson. Передано деталі кожного образу.

Ось вони, поруч із нами, наші лицарі у формі ЗСУ. Погляньте у вічі кожному, помоліться за них. Подумки подякуйте воїнам, що ви живі. Подякуйте за Україну!


Вхідна плата: дорослі – 30 грн, для учнів та студентів закладів освіти України – 20 грн

Вартість екскурсії: 50 грн для дорослих, 100 грн – іноземною мовою


Графік роботи:

Вівторок – неділя: 10:00 – 18:00

Каса працює до 17:45

24.02

365 днів одного року… Як одна важка доба, що й досі триває.

Війна змінила відчуття часу і простору, розмила контури тривалості подій. важливо згадати, як усе починалося. Настала пора окреслити події та сенси, які мали найбільше значення, не дали впасти в розпач, утратити надію. Новини та óбрази, які надихнули, згуртували, зробили нас сильними й безкомпромісними. Зануримося в них глибше: назвемо імена героїв, осягнемо велич їхніх учинків, ушануємо полеглих, дізнаємося про історичні витоки української незламності.

Перший розділ виставки розповідає про тих, хто, присягнувши на вірність народу й Україні, з першого дня чинив опір ворогу: Президента, спецназівців «Омеги», льотчиків – «Привидів Києва», перших Героїв України, захисників о. Зміїний.

Другий розділ присвячений цивільним, які, згуртувавшись, сформували для армії надійний тил. Містить розповідь про бійців ТрО, евакуацію, історичні джерела незламності українців, діяльність волонтерів та Рух опору на окупованій території.

Timeline перших подій вторгнення, цитати українців із соціальних мереж передають напруження 24 лютого 2022. Водночас фото вул. Вокзальної в м. Буча й розмальований паркан звідтіля вселяють надію. Надію на Перемогу та Воскресіння зраненої України.


Вхідна плата: дорослі – 30 грн, для учнів та студентів закладів освіти України – 20 грн

Вартість екскурсії: 50 грн для дорослих, 100 грн – іноземною мовою


Графік роботи:

Вівторок – неділя: 10:00 – 18:00

Каса працює до 17:45

Мультимедійний проєкт «Діти…» - Мартиролог дітей, загиблих у період повномасштабної російсько-української війни

Під склепінням Верхньої Московської брами ХVІІІ ст. Печерської фортеці створено Мартиролог дітей, загиблих у період повномасштабної російсько-української війни.

Фактичну кількість загиблих і поранених установити неможливо через ведення активних бойових дій окупантами на українській території. Проте відому цифру обірваних життів відображає символічна рахівниця. Імена загиблих з’являються на символічному вівтарі, очі в очі зі світлин за нами стежать ті, хто тепер перетворився на янголів.

Увиразнює відчуття «Дерево пам’яті» – метафора смерті дітей у війні. Червоний і чорний кольори підкреслюють драму та біль родинного дерева. У червоних скриньках – речі дітей, знайдені під час музейної експедиції щойно визволеними теренами Київщини. Чорні гілки – образ стійкості й витривалості всієї України, як однієї родини.


Вхід вільний


Графік роботи:

Вівторок – неділя: 10:00 – 18:00

Виставка бойової техніки та озброєння

Експозиція розгорнута на відкритому майданчику Меморіального комплексу та налічує 65 зразків бойової техніки та озброєння ХХ ст.

На виставці експонуються: бронетанкова техніка, гармати та реактивні установки, зброя Військово-Морського флоту, бронетранспортери та авіаційна техніка.



Переглянути екскурсійні послуги

Вт-Нд – від 10:00 до 18:00

Каса відкрита до 17:45

Пн – вихідний

Наш ексклюзив
Гелікоптер Мі-24

Поруч із будівлею виставкового центру Музею розміщені зразки важкої військової техніки часів СРСР. Серед них – гелікоптер Мі-24 (код НАТО – "Hind"), який використовувався для підтримки наземних дій піхоти, зокрема під час війни в Афганістані.

Ви можете побувати в кабіні Мі-24, відчути себе військовим пілотом та учасником повітряного бою, запис якого лунає в машині.

Літак Лі-2

З’явився в 1942р. у Ташкенті на базі пасажирського літака ПС-84 (1939р.), створеного за зразком американського "Douglas" DC-3. У роки війни мав багатоцільове використання: забезпечення військ, партизанів, мешканців оточених міст, транспортування представників уряду СРСР. Саме на такому літаку з Москви до Берліна був доставлений Акт капітуляції Німеччини.

Ви можете побувати в кабіні літака, відчути себе пілотом, штурманом або радистом. У пасажирському салоні – переглянути документальні кінострічки.

Винищувач МіГ-23

Багатоцільовий винищувач МіГ-23 (код НАТО – "Flogger" ("Cikar") призначений для знищення повітряних цілей удень і вночі, у простих і складних метеоумовах, а також в умовах активних і пасивних перешкод. Свій перший політ здійснив 10 квітня 1967р. Застосовувався майже в усіх арабо-ізраїльських війнах, в Ефіопії, Анголі та Афганістані.

Ви можете побувати в кабіні літака та відчути себе пілотом.

Вхідна плата 20 грн


Вт-Нд – від 10:00 до 18:00

Каса відкрита до 17:45

Пн – вихідний

День безплатного відвідування

Останній вівторок місяця – день безплатного відвідування Музею всіма категоріями відвідувачів (крім експозицій Гелікоптера Мі-24 і літаків Лі-2, МіГ-23 та екскурсійного обслуговування).

Триває російсько-українська війна.

Зустрінемось після перемоги!

Експозиційний простір

Експозиційний простір охоплює 15 залів та налічує понад 17 тис. експозитів. Розповідає про історичну драму України в Другій світовій війні. Переглянути екскурсійні послуги


Для учнів, студентів та пенсіонерів у останній робочий день кожного місяця – безплатний вхід (без екскурсійного обслуговування, за умови пред’явлення документа, що засвідчує належність до котроїсь із перелічених категорій громадян).


Дні відкритих дверей:

  • 8 травня – День пам’яті та примирення
  • 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)
  • 28 липня – День Української Державності
  • 1 вересня – День знань (для школярів, учнів та студентів)
  • 14 жовтня – День захисників і захисниць України

Графік роботи:

Вт – Нд – від 10:00 до 18:00

Каса відкрита з 10:00 до 17:30

Пн – вихідний

Підйоми на оглядові майданчики
«Екстрим» – 91,0 м

Підйом доступний для відвідувачів, які досягли 18-річного віку. Передбачає фізичні навантаження, обов’язкову наявність спортивного взуття та зручного одягу (штани). Відбувається в супроводі інструктора.

Працює за умови гарної погоди (t°С від + 5 до +30), без опадів та сильних поривів вітру.


Щодо порядку реєстрації та проведення підйому просимо телефонувати за номером: +38(044)-285-94-52.


Вартість підйому 500 грн з особи.

«Краєвид» – 36,6 м

Підйом доступний для різних вікових категорій відвідувачів, крім дітей дошкільного віку (до 6 років). Проводиться в супроводі екскурсовода. Оглядовий майданчик розміщений по колу підніжжя скульптури. Зі східної та західної сторін знаходяться військові біноклі з 30-кратним оптичним збільшенням, які дають можливість помилуватися краєвидами Києва.

Працює за умови гарної погоди (без опадів).


Вартість підйому:

  • дорослі – 100 грн з особи
  • учні та студенти навчальних закладів України – 70 грн з особи

Тимчасова оренда індивідуального бінокля на час перебування на оглядовому майданчику – 50 грн.

Підйоми на оглядові майданчики замовляються в касі музею та здійснюються за чергою.


Пн-Пт - працює з 10:00 до 18:00


Каса відкрита з 10:00 до 17:00


Сб-Нд - працює з 10:00 до 19:00


Каса відкрита з 10:00 до 18:00

Музейна крамниця та рекреаційна зона

Музейна крамниця, в якій на відвідувачів чекає розмаїття музейних сувенірів: музейні видання, плакати, листівки, сувенірні тарілки, магніти тощо.

У затишній атмосфері рекреаційної зони, зручно влаштувавшись на м’яких диванах, Ви можете перепочити, скористатися Wi–Fi, поділитися приємними враженнями, а також сфотографуватися на згадку біля макета авіаносного крейсера «Київ». Приємного відпочинку!

Паркування на території Меморіального комплексу

Легковий автомобіль – 10 грн

Мікроавтобус – 20 грн

Автобус – 20 грн

Оплата в касі музею. Перевірка чеку на виїзді.


Паркування за адресою вул. Лаврська, 34:

- для юридичних осіб - 30 грн

- для фізичних осіб - 20 грн

Дорослі Студенти України Учні України
Вхідна плата 50 30 10
Оглядова екскурсія 150 70
Оглядова екскурсія іноземною мовою 300
Аудіогід 70
Вхідна плата та аудіогід (українська мова) 80
Фото 30
Відео (крім професійних камер) 50
Безкоштовним правом відвідування експозиційного простору Музею (без екскурсійного обслуговування) відповідно до чинного законодавства України користуються: ветерани війни, учасники АТО/ООС, учасники бойових дій, особи з інвалідністю, військовослужбовці строкової служби ЗСУ і Нацгвардії України, працівники музеїв України та члени ICOM, курсанти та ліцеїсти військових навчальних закладів, діти-сироти, діти дошкільного віку. За умови пред’явлення документів, що засвідчують належність до вказаної категорії громадян.
Дорослі Студенти України Учні України
Вхідна плата 50 30 10
Оглядова екскурсія 150 70
Оглядова екскурсія іноземною мовою 300
Фото 30
Відео (крім професійних камер) 50
Безкоштовним правом відвідування експозиційного простору Музею (без екскурсійного обслуговування) відповідно до чинного законодавства України користуються: ветерани війни, учасники АТО/ООС, учасники бойових дій, особи з інвалідністю, військовослужбовці строкової служби ЗСУ і Нацгвардії України, працівники музеїв України та члени ICOM, курсанти та ліцеїсти військових навчальних закладів, діти-сироти, діти дошкільного віку. За умови пред’явлення документів, що засвідчують належність до вказаної категорії громадян.
Дорослі Студенти України Учні України
Вхідна плата 10 5 3
Оглядова екскурсія 20 10
Оглядова екскурсія іноземною мовою 100
Фото 30
Відео (крім професійних камер) 50
Дорослі Студенти та учні закладів освіти України
Вхідна плата 30 20
Екскурсія (із групи до 30 осіб) 150
Екскурсія іноземною мовою (англійська, російська) 300
Безкоштовним правом відвідування виставки бойової техніки та озброєння (без екскурсійного обслуговування) відповідно до чинного законодавства України користуються: ветерани війни, учасники АТО/ООС, учасники бойових дій, військовослужбовці строкової служби ЗСУ та Нацгвардії України, курсанти та ліцеїсти військових навчальних закладів, діти-сироти, діти дошкільного віку, особи з інвалідністю, працівники музеїв України та члени ICOM, внутрішньо переміщені особи. За умови пред’явлення документів, що засвідчують належність до вказаної категорії громадян.