© 2025 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс.
Виставки

Херсон. «Русскій мір». 9 днів. Vідспівування

20 листопада 2022

Величезні вуличні банери з деокупованого обласного центру зібрав під час експедиції і привіз до столиці генеральний директор Музею, куратор проєкту Юрій Савчук.

Це найсвіжіші артефакти російсько-української війни, гучні свідчення окупації, що вже стали музейними експонатами!

Виставку презентовано біля підніжжя скульптури «Батьківщина-мати», під найбільшим Державним Прапором України на пагорбах Меморіалу. Символічна кількість об’єктів – 11. Саме 11.11.22 р. було визволено м. Херсон. Символічно відкриття проєкту відбулося саме на дев’ятий день краху й поховання рашистського панування у захопленому Херсоні. Червоні радянські зірки ніби останні цвяхи у домовині ворожої окупації й надгробні символи дерусифікації та деактивації «русского міра».

Це розповідь про російську пропаганду та її особливості в м. Херсон, про цінності «русского міра», його концепції та ідеологічні спрямування. Це свідчення боротьби українців із кремлівською агітацією.

Партнер проекту – Херсонське міське комунальне підприємство «Гарантія». Директор Ігор Шоркін й головний інженер Єгор Гольц, а також працівники організації Анатолій, Денис та Іван доклали усіх можливих зусиль, щоб це стало можливим.

Першими відвідувачами виставки були Генеральний директор Директорату з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України Павло Білаш, очільник Польського Інституту у Києві Роберт Чижевський, генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, військовослужбовці, музейники, представників медіа та всі охочі.

Звільнені з-під облуди «русского міра» й тимчасової завіси, на вулицях Херсона знову засяяли наші правдиві гасла «Херсон – це Україна!», «Україна – це Європа!».

Херсон зараз холодний, зневоднений, виснажений, замінований, але ВІЛЬНИЙ!