© 2025 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс.
Новина

Воркшоп до Дня Державного Герба України

Діти у Музеї / Екскурсії та інтерактиви / 21 лютого 2025

У просторі виставки «Знак на щиті» відбулися тематичне заняття й воркшоп для учнів мистецького ліцею «Київська дитяча академія мистецтв імені М. І. Чембержі» та студентів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Захід проведено з нагоди відзначення Дня Державного Герба України. Його головною метою було ознайомити обдаровану молодь з унікальними експонатами виставки «Знак на щиті».

«З-поміж 200 автентичних артефактів, що охоплюють більш ніж тисячолітній відрізок історії України, – зазначила науковиця Музею, організаторка зустрічі Інна Єрмакова, – ми акцентували увагу юних митців на експонатах, що мають мистецьку цінність і відображають найцікавіші факти з історії Тризуба, фокусують увагу на найважливіших етапах його становлення як державного герба. Разом міркували про роль в історії державотворення митців Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Роберта Лісовського, Миколи Битинського та їхнього мистецького спадку».

Після екскурсії музейними залами в тому самому виставковому просторі відбувся воркшоп, на якому юні митці створювали власні інтерпретації державного символу.

За відгуками викладачів Академії, відчуття живої спадкоємності та національної причетності до великих здобутків пробудило безпосередній інтерес і творчу фантазію учнів відділу образотворчого мистецтва, які тут-таки відобразили у своїх роботах пульсуючі думки й особисте сприйняття знака, що назавжди поєднав у собі століття історії нашої країни та прагнення українців до свободи й незалежності.

«Ми висловлюємо щиру зацікавленість у проведенні такої просвітницької роботи, у нашій дальшій співпраці й творчій взаємодії у справі виховання духовної еліти нації», – зазначила заступниця директора з мистецької роботи ліцею Олена Бондаренко.

Радіємо, що Музей стає простором для втілення творчих ідей молоді, яка знаходить натхнення в експозиції, переосмислює історичні події та відображає свої рефлексії в мистецтві.