Новини
Історії війни. Трагедія родини Чумаків

Війна Росії проти України – це передусім людські долі. Історії геройства українських військових, визволення населених пунктів від окупації, а також розповіді про звичайних громадян, мирне населення, яке потрапило в незвичні, часом трагічні, обставини.

Кілька днів тому наші співробітники записали й зафотографували свідчення про трагедію родини Чумаків.

Чумаки (Сергій, Леся та їхня донька Вероніка, два роки й сім місяців) проживали в м. Чернігів, де й зустріли війну.

Після 15 днів, проведених під постійними бомбардуваннями та обстрілами, сім’я разом із Сергієвою сестрою Танею та племінницею Ганною вирішила виїхати з міста. Біля повороту на смт Куликівка, в с. Количівка, колона була обстріляна рашистською артилерією.

Це сталося 9 березня 2022 р. Мати й донька під час обстрілу зазнали численних поранень. Боротьба за їхнє життя триває і зараз.

Небайдужі люди зібрали кошти на лікування мами й доньки. Родичі, знайомі та волонтери допомагають чим можуть. Долі Сергія, Тані та Ганни невідомі й дотепер.

Історії російсько-української війни, зібрані нашими співробітниками, будуть частиною нової експозиції про цю війну. Уже зараз ви можете ознайомитися з ними в офіційних соцмережах Музею за гештегами #російськоукраїнськавійна #історіївійни #новаекспозиція.