Новини
Захід пам’яті Григорія Цехмістренка

Цими вихідними у просторі виставки «Україна – розп’яття» ми вшанували памʼять бойового медика Григорія Цехмістренка.

Зустріч у Музеї відбулася до роковин загибелі військовослужбовця: загинув в бою 15 січня 2023 р. поблизу м. Бахмут. Родина та бойові побратими ділилися спогадами про світлу й теплу людину.

Григорій Цехмістренко довгий час жив у Канаді, мав насичене життя, мандрував світом, будував плани. Утім, зрозумівши, що напад росії неминучий, у січні 2022 р. повернувся – щоб захищати Україну.

Попри давню мрію здійснити навколосвітню подорож під вітрилами на яхті, Ґреґ обрав інший шлях – рятувати життя українців від смерті, яку принесла на нашу землю російська армія.

До лав Сил оборони України Григорій Цехмістренко став від перших днів широкомасштабного нападу ворога. Спочатку боронив український народ у складі полку «Азов», а від квітня 2022 р. приєднався до Інтернаціонального легіону. Як бойовий медик, рятував життя військових і цивільних у найгарячіших точках – смт Гостомель, с. Мощун, м. Буча,  Сєверодонецьк, Святогірськ, Лисичанськ, Бахмут.

Мама, сестра, тітка, побратими й однокласники – усі згадують про нього як про надзвичайно світлу, чуйну людину, яка завжди знаходила час на спілкування, підтримку, турботу. Про його самопожертву й готовність до важкої роботи задля вищої мети. Сестра Аліса пригадала, як Григорій виховував племінників: «Хлопці, хоч би де ви були, пам’ятайте хто ви, бо ви – українці. Пишайтесь тим, що ви українці. Бо ми відвоюємо Україну, а вам її відбудовувати й розвивати».

Під час заходу Григорієва класна керівниця Марія Олександрівна повідомила, що в його рідній школі № 89 учні, вчителі та однокласники звернулися до владних органів із проханням присвоїти навчальному закладу ім’я загиблого героя. Цю ініціативу підтримали представники Київради. Тож незабаром школа, в якій навчався захисник України, вже матиме його ім’я.

Музейники також докладають усіх зусиль аби памʼять про Ґреґа не зникала – нині про його життєвий шлях ми розповідаємо на виставці «Сталеві титани Бахмута».

Герої не вмирають, поки живе про них памʼять. Тож памʼятайте про тих, хто ціною свого життя оберігає ваше.