Україна у Другій світовій (оновлюється)

Експозиційний простір музею розповідає про український вимір Другої світової війни. Охоплює 16 залів, розміщених на трьох поверхах. Представлені матеріали розкривають теми бойових дій, стратегій виживання в умовах війни та повоєння, геноцидів та соціоцидів, боротьби за незалежність між двох тоталітарних режимів, демографічних трансферів, історичної пам’яті про Другу світову війну.

Усі ці явища показано крізь призму артефактів із музейної колекції. Об’єднавчий художньо-реліквійний образ «Дороги війни», низка арт-інсталяцій та мультимедіа спонукають до роздумів, рефлексій, власних висновків.

Україна. Незакінчена війна…

Чому Друга світова війна і досі так бентежить нашу пам’ять? Відповідь дає виставковий проєкт «Україна. Незакінчена війна...». Його концепт – висвітлення музейними засобами складного шляху України до здобуття незалежності, на якому вона не раз ставала ареною світових зіткнень. Це погляд на події минулого України не крізь призму певних політичних уподобань, а через документи, свідчення, факти.

Представлені матеріали розкривають теми бойових дій, стратегій виживання в умовах війни та повоєння, геноцидів та соціоцидів, боротьби за незалежність України між двох тоталітарних режимів, демографічних трансферів, історичної пам’яті про Другу світову війну.

Мистецькі інсталяції сприяють філософському прочитанню представлених матеріалів.

Запрошуємо ознайомитися з проєктом. Вхід за музейним квитком.