Новини
Тампере ❤️ Київ. Малюнки дітей міста-побратима

У Музеї війни презентували виставку «Тампере ❤️ Київ. Малюнки дітей міста-побратима» напередодні Дня захисту дітей та з нагоди відзначення 70-річчя побратимства між українським і фінським містами.

«Тампере – перше закордонне місто, з яким Київ підписав угоду про поріднення, – зазначив директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк. – Сьогодні, в часи війни, Тампере особливо підтримує українців і, зокрема, киян – надає благодійну допомогу й організовує відпочинок для дітей, постраждалих від війни».

Ця виставка – один із низки культурно-мистецьких заходів із нагоди річниці побратимства. Представлені малюнки, на яких бачимо монумент «Батьківщина-мати», створили фінські діти віком від 2 до 14 років на тематичних уроках, організованих на підтримку України.

Начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Печерської РДА Діана Маринич розповіла детальніше про кампанію в м. Тампере, зокрема про те, що у фінському місті вже курсує арттрамвай, прикрашений малюнками дітей із київських мистецьких шкіл. Це свідчення справжнього братерства й солідарності двох міст-побратимів.

Заступник генерального директора Музею війни Олег Кучерявий подякував авторам ідеї виставки й зазначив, що такий вияв культурної дипломатії допомагає глибше розкрити Україну для світу та зацікавити нашою культурою найширші кола. А в умовах протистояння збройній агресії – це надважливе завдання.

Експозиція гармонійно доповнила виставку «Переозначення» – фотохроніку заміни радянської символіки на щиті монумента, – адже на дитячих малюнках «Батьківщина-мати» тримає на щиті Знак Княжої Держави Володимира Великого.

Виставка доступна для огляду за єдиним квитком до Головного корпусу згідно з розкладом роботи Музею.