Демонтаж радянського герба зі щита скульптури «Батьківщина-мати»

Нарешті це сталося! Головні символи Радянського союзу – серп та молот – зняли із найвищої монументальної скульптури Європи.

Десятки років ці елементи символізували тоталітарний режим, який пригнічував народи, знищував мільйони людей. І навіть зараз його послідовники ведуть війну в Україні. Сьогодні Україна позбулася найбільшого радянського герба зі щита скульптури «Батьківщина-мати». Ця подія має історичне та символічне значення для нашої країни та Музею, адже разом із гербом ми позбулися маркерів, які могли б натякати на нашу приналежність до пострадянської країни. Ми - не «пост», а суверенна та незалежна вільна Україна.

Під час демонтажу символу імперії, про який мріяли мільйони українців, генеральний директор Музею Юрій Савчук підсумував: «Це історичний рубіж, який відкриває нову історичну перспективу на життя у вільній новій сім’ї європейських народів».