Колекції
Прапори захисників

Для захисників рідної землі прапор здавна був символом мужності й відваги в боротьбі за свободу та незалежність своєї Батьківщини. Під ним ішли в бій, гинули, здійснювали подвиги. З початком війни на Донбасі українські воїни підняли Державний прапор України прапор на гідну шани й поваги висоту. Синьо-жовті стяги майорять на бойових машинах, блокпостах, над бліндажами. Вони не лише нагадують бійцям про обов’язок захищати рідну землю, а й стають оберегами, проявами вдячності командирам, символами віри в перемогу, саванами для полеглих тощо. Простріляні кулями, вицвілі під пекучим сонцем, пропахлі порохом українські прапори стали осердям музейної колекції реліквій, що надійшли із зони АТО.

Автомобілі-побратими

У колекції предметів із зони АТО особливе місце посідають автомобілі, які українські захисники з гордістю (і цілком заслужено) називають своїми залізними побратимами. Усі авто передавали на фронт волонтери. Кожна машина має свою неповторну історію. Не пристосовані до воєнних дій, вони використовувалися для виконання бойових завдань, рятували бійців від куль та полону, доставляли їх додому під час ротацій. Пошкоджені й понівечені, вони стали музейними артефактами, аби свідчити про те, що відбувалося з українськими захисниками там, де плавився метал.

Трофейна техніка

У липні 2014р. Міністерство оборони України та СБУ передали до музею російську важку зброю та техніку, захоплену українськими воїнами в 2014р. у районі Добропілля, Луганська, Слов’янська та Дебальцевого. Вона є речовим доказом агресії Російської Федерації, яка своїм військовим втручанням, організацією та керівництвом незаконних збройних формувань Донецької і Луганської «народних республік» розв’язала на Сході України збройний конфлікт. Водночас трофеї у вигляді реактивної системи «Град» (БМ-21), бойової машини десанту (БМД-2), бронетранспортера (БТР-80), танка (Т-67БВ) свідчать про готовність і можливість українського війська успішно боронити свою державу.